Hakkımızda

Şevkat Grup bünyesinde 2004 yılında faaliyete başlayan Şevkat Boya, 8500m2 kapalı alandaki modern tesisi, son teknoloji makineleri ve uzman kadrosuyla, müşterilerini her zaman memnun eden birinci sınıf ürünler üretmektedir. Kurulduğu günden bugüne kalite geleneğini her zaman sürdürmüş, çıtayı hep daha yukarı taşımayı kendine görev edinmiştir.

Şevkat Boya

Tekstil sektöründe hızla büyüyüp gelişen, müşteri portföyünü sürekli geliştiren Şevkat Grup'un, kurulduğu günden bu yana çok önem verdiği bir vizyonu vardır. Bu vizyona göre üretilen tekstil ürününün bir iplik olarak başlayan yolculuğunda;
kumaşından boyasına,
modelinden kesimine,
her ayrıntısıyla dünya standartlarında bir elbiseye dönüşene kadarki tüm üretim aşamaları,
Şevkat Grup bünyesinde gerçekleşmelidir.
"İplikten elbiseye" şeklinde özetlenebilecek bu vizyonun son halkası Şevkat Boya'dır. 2004 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyete başlayan Şevkat Boya, aylık 450 tonluk kapasitesiyle hizmet vermektedir. Kuruluş amacına uygun olarak yüksek standartta Avrupa makinelerle üretim yapmakta olup, numune çalışmalarından başlayarak her aşamada yüksek kalitede kimyasal ve malzemeler kullanmaktadır.
Kuruluşundan bugüne teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Şevkat Boya, nitelikli kadrosu ve AR-GE faaliyetleri sayesinde alanında uzmanlaşarak en son moda eğilimlerine uygun, katma değeri yüksek kumaşları üretebilmektedir.